ترجمه رسمی ، دارالترجمه رسمی اساتید ، دفتر ترجمه رسمی شماره 690 تهران-دارالترجمه رسمی خیابان مطهری- 88811547 - 09121893699 88811547 - 09121893699

ترجمه رسمی ، دارالترجمه رسمی اساتید ، دفتر ترجمه رسمی شماره 690 تهران-دارالترجمه رسمی خیابان مطهری- 88811547 - 09121893699

شما اینجا هستید : انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن این امکان را به فرد می‌دهد تا برای مدت زمان و شرایطی مشخص که بر اساس ماهیت و هدف سفر تعیین می‌شود، به هر یک از کشور های عضو پیمان شنگن سفر کند. این ویزا بر اساس هدف سفر، نوع ورود و مدت زمان اقامت به چند نوع تقسیم می‌شود:

    ویزای شینگن ترانزیت : دارنده‌ی این ویزا حق خارج شدن از فرودگاه را ندارد و صرفاً می‌تواند در یکی از فرودگاه‌های شنگن هواپیمای خود را عوض کند و راهی کشوری در خارج از شنگن شود. این ویزا برای مسافرانی مناسب است که مبدأ و مقصدشان هیچ‌کدام از کشورهای شینگن نیست ولی مجبور هستند که پرواز خود را در یکی از فرودگاه‌های منطقه‌ی شینگن تعویض کنند.
    ویزای شینگن عبور: دارنده‌ی این ویزا طی مدت زمان حداکثر ۵ روز حق خروج از کشور حوزه شنگن را دارد.
    ویزای شینگن بازدید: این نوع ویزا برای اقامت کوتاه مدت در هر کشور عضو منطقه شنگن صادر می‌شود و مدت زمان مجاز بازدید در کشور‌های منطقه شنگن، در این ویزا ثبت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شنگن، می‌توان درخواست آن را به هر یک از کشورهای عضو این پیمان ارائه کرد. درخواست ویزا از طریق سفارت‌خانه‌های این کشورها در ایران امکان‌پذیر است. با این حال شانس دریافت ویزای شنگن با توجه به کشوری که قصد ورود به آن را دارید متفاوت است. آلمان معمولاً دشوارترین کشور برای ورود به حوزه‌‌ی شنگن است. بهترین راه،‌ درخواست ویزا از طریق سفارت کشورهای توریستی نظیر ایتالیا، اسپانیا یا یونان است.

    امضا و پرکردن فرم درخواست ویزا (َApplication Form): فرم درخواست ویزای شینگن باید توسط متقاضی و در دو نسخه چاپ و تکمیل شود. توجه داشته باشید که هر یک از اعضای خانواده باید به طور جداگانه این فرم را پر کنند.

 

    ‌تهیه‌ی دو قطعه عکس: این عکس در اندازه ۳*۴ تهیه شود و بیشتر از سه ماه از تصویربرداری آن سپری نشده باشد و بر اساس ویژگی‌هایی که برای صدور ویزا از شما خواسته می‌شود، گرفته شده باشند. برای ملاحظه مشخصات عکس مورد نیاز به این آدرس مراجعه کنید.
    ارائه‌ی پاسپورت معتبر: گذرنامه‌ی متقاضی هنگام خروج از کشور حوزه‌ی شنگن باید ۳ ماه اعتبار داشته باشد. به عبارتی، اعتبار آن باید حدود ۶ ماه یا بیشتر از این مدت باشد. روادید‌های موجود در پاسپورت و همچنین ارائه‌ی پاسپورت‌های قدیمی نیز در روند اخذ ویزای شینگن مهم هستند.
    توصیف برنامه‌ی سفر یا هدف از سفر به منطقه‌ی شینگن: توضیحاتی که متقاضی در مورد سفر، اهداف، تاریخ پرواز و زمان ورود و خروج خود می‌دهد. چنانچه برنامه سفر غیر منطقی باشد می‌تواند به ریجکت یا رد ویزای شما بیانجامد. با مشخص کردن هدف از سفر به منطقه‌ی شینگن به افسران ویزا کمک می‌کنید که راحت‌تر برای اعطای ویزا به شما تصمیم‌گیری کنند.
    داشتن بیمه‌ی مسافرتی: بیمه‌ی درمانی مورد نیاز برای ویزای شینگن بایستی دارای ضوابط و معیار‌های زیر باشد:
        حداقل ۳۰ هزار یورو حق بیمه برای بروز مشکلات احتمالی را پوشش دهد،
        حق بیمه بایستی شامل تمام کشورهای عضو شینگن باشد،
        تامین هزینه های ناشی از بازگرداندن متقاضی به دلایل پزشکی ، نیاز به مراقبت فوری , بستری شدن و یا مرگ.


    اثبات محل اقامت توسط کنسولگری که از طریق یکی از موارد زیر انجام می‌شود:
        رزرو هتل
        دعوت نامه از طرف میزبان به همراه کپی گذرنامه ایشان
    اقرارنامه یا تمکن مالی : تمکن مالی بالا ، به افسران ویزای کشور مقصد اثبات می‌کند که متقاضی در پرداخت هزینه های اقامت در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد و در پرداخت این هزینه ها، از شخص دیگری کمک نمی‌گیرد. اثبات تمکن مالی به چند روش صورت می‌گیرد:
    پرینت گردش مالی بانکی شش ماه آخر (Bank Account Statement): متقاضی می‌تواند با مراجعه به بانک مربوطه گواهی مذکور را تهیه کند، لازم به‌ذکر می‌باشد که این گواهی باید حتما ممهور به مهر اموربین الملل بانک و به زبان انگلیسی باشد.
    تنظیم اقرارنامه‌ی مالی (Sponsorship Letter): چنانچه که متقاضی وسع مالی لازم جهت تامین سفر خود را نداشته باشد باید از طریق دفتر اسناد رسمی اقرارنامه‌ای مالی دال بر اینکه خانواده توانایی حمایت مالی ایشان را دارند، تنظیم کنید.( پرینت حساب سه ماهه‌ی آخر مقر نیز بایستی به سفارت ارائه شود).


    مدارک الزامی جهت گرفتن ویزای شنگن بر اساس وضعیت استخدام متقاضی


    مشاغل دولتی: قرارداد استخدامی و یا گواهی اشتغال به کار ، سابقه بیمه، فیش حقوقی (سه ماه آخر)، حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی
    مشاغل خصوصی: جواز کسب، پروانه بهره برداری، پروانه مطب، کارت نظام پزشکی ، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و روزنامه رسمی تغییرات، لیست بیمه‌ی پرسنل و اشتغال به کار
    دانش آموزان: ارائه‌ی گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی ثبت‌نام در دانشگاه یا مدرسه،
    بازنشستگان دولت: ارائه‌ی فیش حقوقی بازنشستگی ۶ ماه آخر
    در صورتیکه همسر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید و شاغل نیستید: گذرنامه‌ی معتبر همسر، سند ازدواج و ارائه‌ی گواهی اشتغال به کار همسر (با ذکر سمت ، تاریخ شروع به کار) به زبان انگلیسی از سوی کشور مقصد. اطلاعات بیشتر در این لینک.
    درصورتی که افراد خردسال قصد خروج از کشور را داشته باشند مدارک زیر جهت ارائه به سفارت الزامی است:
    رضایتنامه محضری : در صورتی که فرد زیر سن قانونی باشد اجازه نامه ی محضری والدین جهت ارایه به سفارت الزامی است.
    برگه حضانت فرزند در مواردی که تنها یکی از والدین قصد نگهداری از خردسال در کشور مقصد را دارد.
    شناسنامه خردسال
    امضا و تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن توسط والدین
    شناسنامه و پاسپورت والدین

 

    درصورتیکه قصد دیدار از اقوام و دوستان خود را دارید، مدارک زیر جهت ارائه به سفارت لازم است: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای دیدار از اقوام دوستان وآشنایان وارد کشورهای دیگر شوند، که به این نوع ویزا، ویزای ویزیتوری هم گفته می‌شود.

        مشخص کردن برنامه سفر یا شرح سفر (همانطور که در بالا توضیح داده شد)
        پرینت حساب بانکی (ترجیحا شش ماه قبل از درخواست ویزا)
        درصورت نداشتن موجودی حساب کافی برای سفر می‌توانید یک گواهی رسمی حمایت مالی امضا شده توسط دوست یا خویشاوند خود در کشور مقصد و مورد تایید مقامات رسمی محل اقامت آنها ارئه کنید.
        دعوت ‌نامه: دعوت نامه اگرچه جزء مدارک ضروری نیست، ولی یکی از مدارکی است که می‌تواند شانس موفقیت درخواست ویزا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد.چنانچه متقاضی وسع مالی لازم جهت پرداخت هزینه‌ی خود در کشور مقصد را داشته باشد، تنها آدرس و کپی پاسپورت دوستان یا اقوام به همراه تکمیل فرم دعوت نامه کفاف میدهد. در مواردی که دوست و یا خویشاوند شهروند کشور مقصد نیستند، کپی مجوز اقامت شخص نیز الزامی است.

نکات پایانی :

نکته‌ای که جا دارد در پایان بحث مربوط به مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن به آن اشاره‌کنیم این است که همه این مدارک باید به شکل زنجیر وار و مکمل هم عمل کنند. بدان معنی که  متقاضی باید بتوانند افسر ویزا را متقاعد کند که اولاً برنامه‌ و هدفی مشخص از سفر دارد، ثانیاً تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه‌های سفر خود و همراهان را دارد و درنهایت اینکه پس از پایان سفر و پیش از پایان اعتبار ویزا، اروپا را ترک و به کشور مبدأ بازخواهد گشت. ابهام در هرکدام از موارد به‌سادگی می‌تواند به ریجکت ویزای شینگن بیانجامد.

در آخر اینکه تمامی مدارک باید به زبان کشور مقصد ترجمه رسمی شده و به همراه اصل مدارک تحویل سفارت گردد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که مدارک ذکر شده مدارکی هستند که به طور‌کلی برای دریافت ویزای شینگن هرکشوری مورد نیاز می‌باشند، اما هرکشوری ممکن است مدارک جداگانه‌ای را علاوه بر مدارک گفته شده ذکر کند. برای مشاهده نرخ مصوب ترجمه رسمی به سایت ساترا مراجعه کنید.

می‌توان گفت مدارک لازم برای ویزای شینگن فارغ از اینکه از چه کشوری برای ویزا درخواست می‌دهید جز در موارد استثنائی تفاوت چندانی باهم ندارند. مثلاً مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن آلمان همان‌ مدارک لازم برای ویزای شینگن فرانسه است و این قاعده برای مدارک ویزای شینگن ایتالیا نیز صادق است.

 

-----------------------------------------------------------------

و همچنین خواهید خواند:

ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟ ، ترجمه رسمی چیست و چرا ترجمه باید رسمی باشد، تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد ،ترجمه انگلیسی به فارسی متن کامل آهنگ عاشقانه فیلم تایتانیک با ترجمه فارسی از سلن دیون ، آیا پاسپورت برای ترجمه رسمی اسناد و مدارک الزامی است؟ ،دانلود فرم ترجمه رسمی شناسنامه برای ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی اسناد و مدارک ،ترجمه رسمی ، ترجمه فوری ، ترجمه شفاهی و همزمان ویزای تحصیلی چیست  و ...

تعداد بازدید از این صفحه : 16422 ساعت و تاریخ انتشار : 17 : 44 : 42 1398/7/2


آخرین مطالب مشابه

شما هم نظر بدهید


ترجمه رسمی عربی به فارسی ،ترجمه رسمی فارسی به عربی

ترجمه رسمی عربی به فارسی ،ترجمه رسمی فارسی به عربی

تاریخ انتشار : 14 : 34 : 05 1398/8/22
ترجمه مقاله‌های دانشجویی و تخصصی به انگلیسی

ترجمه مقاله‌های دانشجویی و تخصصی به انگلیسی

تاریخ انتشار : 11 : 25 : 51 1398/8/20
ترجمه فارسی به انگلیسی ، ترجمه انگلیسی به فارسی

ترجمه فارسی به انگلیسی ، ترجمه انگلیسی به فارسی

تاریخ انتشار : 11 : 19 : 48 1398/8/20
ترجمه رسمی مدارک ، ترجمه رسمی اسناد

ترجمه رسمی مدارک ، ترجمه رسمی اسناد

تاریخ انتشار : 10 : 45 : 15 1398/8/20
ترجمه فوری _ ترجمه فوری در کمترین زمان

ترجمه فوری _ ترجمه فوری در کمترین زمان

تاریخ انتشار : 18 : 50 : 34 1398/8/14
آشنایی با ترجمه و شغل مترجمی

آشنایی با ترجمه و شغل مترجمی

تاریخ انتشار : 16 : 34 : 48 1398/8/12
دارالترجمه رسمی زبان  انگلیسی 

دارالترجمه رسمی زبان  انگلیسی 

تاریخ انتشار : 11 : 09 : 19 1398/8/12
 خدمات ترجمه مقاله برای تهیه پروپوزال و نگارش پایان نامه

خدمات ترجمه مقاله برای تهیه پروپوزال و نگارش پایان نامه

تاریخ انتشار : 12 : 41 : 16 1398/8/9
ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی ، ترجمه رسمی مقالات

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی ، ترجمه رسمی مقالات

تاریخ انتشار : 12 : 34 : 21 1398/8/9
ترجمه ارزان

ترجمه ارزان

تاریخ انتشار : 15 : 25 : 13 1398/7/29
فرایند اخذ تاییدیه وزارت علوم و وزارت بهداشت جهت ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

فرایند اخذ تاییدیه وزارت علوم و وزارت بهداشت جهت ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

تاریخ انتشار : 16 : 33 : 13 1398/7/7
ترجمه با مهر ناتی چیست؟

ترجمه با مهر ناتی چیست؟

تاریخ انتشار : 16 : 08 : 12 1398/7/7
ترجمه رسمی مدارک

ترجمه رسمی مدارک

تاریخ انتشار : 13 : 34 : 05 1398/7/6
نرخنامه رسمی ترجمه رسمی

نرخنامه رسمی ترجمه رسمی

تاریخ انتشار : 12 : 22 : 56 1398/7/6
مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

تاریخ انتشار : 18 : 17 : 53 1398/7/3
مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

تاریخ انتشار : 18 : 03 : 48 1398/7/3
ترجمه رسمی چه کاربردی دارد؟دارالترجمه یا دفتر ترجمه رسمی کجاست؟

ترجمه رسمی چه کاربردی دارد؟دارالترجمه یا دفتر ترجمه رسمی کجاست؟

تاریخ انتشار : 18 : 24 : 44 1398/7/2
 کشورهای عضو پیمان شنگن

کشورهای عضو پیمان شنگن

تاریخ انتشار : 18 : 01 : 50 1398/7/2
انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

تاریخ انتشار : 17 : 44 : 42 1398/7/2
ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟

ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟

تاریخ انتشار : 17 : 35 : 03 1398/7/2
منظور از ترجمه رسمی چیست؟

منظور از ترجمه رسمی چیست؟

تاریخ انتشار : 20 : 49 : 16 1398/7/1
 ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی چیست؟

تاریخ انتشار : 11 : 50 : 32 1398/7/1
ترجمه رسمی اسناد مربوط به احوال شخصیه

ترجمه رسمی اسناد مربوط به احوال شخصیه

تاریخ انتشار : 18 : 19 : 52 1398/6/20
قانون ترجمه رسمی گواهی های آموزشی

قانون ترجمه رسمی گواهی های آموزشی

تاریخ انتشار : 18 : 05 : 11 1398/6/20
ترجمه رسمی و قانون ترجمه  اسناد مربوط به شرکت ها

ترجمه رسمی و قانون ترجمه  اسناد مربوط به شرکت ها

تاریخ انتشار : 17 : 55 : 21 1398/6/20