ویزای تحصیلی چیست؟ ویزای تحصیلی چیست؟ ویزای تحصیلی چیست؟
 ویزای تحصیلی چیست؟88811547 - 09121893699

ترجمه رسمی ، دارالترجمه رسمی اساتید ، دفتر ترجمه رسمی شماره 690 تهران-دارالترجمه رسمی خیابان مطهری- 88811547 - 09121893699

شما اینجا هستید :  ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی چیست؟


یکی از راههای ورود به دیگر کشورها و نوع دیگر ویزا  گرفتن ویزای تحصیلی است.برای متقاضیانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند این ویزا  یکی از منطقی‌ترین راه های خروج از کشور است . دانشجویان با این ویزا میتوانند با کمترین هزینه از کشور خارج شده و پایه های اقامت خود را در کشوری دیگر محکم کنند.  از طرفی چون برای تحصیل مهاجرت میکنند احتمال گرفتن ویزا برای این افراد بسیار بالاست. با اخذ ویزای دانشجویی ،دانشجو برای اقامت در کشور مقصد به مدارک دیگری جهت تایید شهروندی یا مهاجرت به کشور مقصد احتیاج ندارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی اول باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد تحصیل و در رشته مورد نظر بگیرید، پس باید بدانید که به کدام دانشگاه می خواهید بروید و خیال تحصیل در چه رشته ای را دارید.

مراحل تحصیل در دانشگاه های خارجی


مرحله‌‌ی اول ارائه‌ی درخواست برای ویزا می‌باشد که از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید با انتخاب هر ایالت یا منطقه تمامی مراکز آموزشی آن را مشاهده کنید. نکته‌ی قابل توجه در این مرحله این است که متقاضی بایستی هم شرایط و معیارهای خود در انتخاب دانشگاه و هم هزینه های تحصیل در دانشگاه مقصد را در نظر بگیرد.
برای اخذ پذیرش از بسیاری از مدارس و دانشگاههای کانادا نیاز به کسب نمره و مدرک زبان دارید. افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور به نسبت هر دانشگاهی که پذیرش گرفته‌اند باید از یک سطح نرمال و قابل قبولی از دانش زبان برخوردار باشند و حتی در اکثر موارد داشتن مدرک زبان الزامی است. به طور مثال اگر شما خواستار ویزای تحصیلی کشورهای آلمان و یا اتریش هستید حتما باید مدرک زبان آلمانی را گرفته باشید و یا اگر در صدد اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستید باید حد نصاب نمره تافل را کسب کرده باشید.
مرحله‌ی بعد بالا بردن مهارت های علمی است، گاهی برای ورود به دانشگاه های یک کشور باید به ملزومات علمی آن دانشگاه دست پیدا کنید. بدین معنی که چنانچه شما قصد تحصیل در کشوری توسعه یافته را دارید باید در ابتدا و قبل از ورود به دانشگاه‌های کشور مقصد، سطح دانش خود را بالا برده و به تهیه مقالات علمی و شرکت کردن در کنفرانس‌های بین‌المللی، شرکت کردن در همایش‌های بین‌المللی بپردازید و این موضوع سبب می‌شود شانس پذیرش شما در دانشگاه مربوطه بیشتر از دانشجوهایی باشد که دارای مقالات و کنفرانس‌های بین‌المللی نیستند.
این مرحله به عنوان مهم‌ترین مرحله از مراحل اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد ،چرا که باید در این مرحله فرم پذیرش به دقت تکمیل گردد.متقاضی می‌تواند فرم درخواستی را از سایت دانشگاه به صورت آنلاین دریافت و تمکیل کند.
در مرحله‌ی آخر فرد متقاضی اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی باید مدارکی که دانشگاه از او درخواست کرده است را تهیه و به دانشگاه مورد نظر ارسال کند. همه ی این مدارک باید قبل از ارسال در دفاتر رسمی ، ترجمه شوند.

 

درباره کانادا


کشور کانادا با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع، پس از روسیه، دومین کشور وسیع جهان است. در این کشور پهناور تنها در حدود چهل میلیون نفر زندگی می‌کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتا زیاد است. کانادا، شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست و تنها یک همسایه ( ایالت متحده آمریکا ) دارد. وسعت زیاد، بارندگی‌کافی و بهره برداری مناسب، باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد. معادن و ذخایر طبیعی فراوانی در این کشور وجود دارد و از این نظر نیز کانادا جایگاه ویژه ای در جهان دارد. کانادا از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل است. این کشور تا دسامبر ۲۰۱۵ پذیرای حدود ۳۵۶۰۰۰ دانشجو از ۱۸۵ کشور مختلف بوده است. مزیت‌هایی مانند کیفیت بالای آموزش، ارائه‌ی مدارک معتبر جهانی و شرایط اجتماعی پایدار و امن، باعث قرارگرفتن کانادا در این جایگاه شده‌اند. با وجود جشن‌های تابستانی، ورزش‌های زمستانی، طبیعت و مناظر متنوع، ورزش‌ها، فرهنگ‌ها و غذاهای مختلف عجیب نیست که تحصیل در کانادا طرفداران زیادی در سراسر دنیا داشته باشد.

سیستم آموزشی کانادا


کشور کانادا سیستم آموزشِ جمعی قوی و مجهزی دارد که عمدتاً به شکل استانی ( ایالتی ) مدیریت می‌شوند. برخی جنبه‌های سیستم آموزشی کانادا بین استان‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد، اما از آنجا که سیستم آموزشی تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد، استانداردهای آموزشی در سراسر کشور تا حد زیادی یکپارچه باقی می‌مانند. در کشور کانادا هم سیستم آموزش همگانی و هم سیستم آموزش خصوصی وجود دارد. دولت کانادا به نحوی قابل‌توجه به مقوله‌ی آموزش از پایه‌ی مهدکودک تا سطوح دانشگاهی یارانه تخصیص می‌دهد. بدین معنی که به‌طور متوسط ۶ درصد از کل تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را صرف امور آموزشی می‌کند. بنابراین کانادا بیشتر از همه‌ی کشورهای دیگرِ عضو سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی (OECD) در بحث آموزش هزینه می‌کند.

سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا طی چند سال گذشته با استقبال فزاینده طالبان علم و دانش از سرتاسر جهان مواجه شده‌است. کشوری با نظام آموزشی دو زبانه ( انگلیسی- فرانسه ) در کنار بهره‌مندی از بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی روز دنیا به یکی از ۵ مقصد اصلی دانشجویان و دانش آموزان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا تبدیل شده است.

مهم‌ترین و البته شرط نخست دریافت ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از مدرسه، کالج، دانشگاه و یا یک موسسه آموزش عالی در این کشور است؛.  بنابراین پس از دریافت نامه پذیرش یا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و یا یکی از مدارس این کشور قادر خواهید بود برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

ویزای دانشجویی‌ و دانش‌آموزی‌کانادا


برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا  (دانشجویی و دانش‌‌آموزی) رعایت نکاتی که شانس کسب آن را زیاد کند لازم است. به عنوان مثال دانش آموزان یا دانشجویانی که می خواهند ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه ها یا کالج های کانادا را بدست آورند نباید گپ تحصیلی داشته باشند زیرا آفیسر سفارت کانادا به گپ تحصیلی حساسیت زیادی دارد و در صورتی که متقاضی مهاجرت سن عرفی تحصیل در آن مقطع تحصیلی را نداشته باشد، برای وی ویزای تحصیلی صادر نمی نماید. در مقطع کارشناسی ارشد اگر فرد متقاضی زیر ۳۰ سال سن داشته باشد گپ تحصیلی و خلاء چند ساله را بایستی با سابقه کار تکمیل نماید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا


نامه پذیرش تحصیلی از یک موسسه معتبر
در صورتی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک را داشته باشید ارائه‌ی نامه‌ی  CAQ‌(گواهی پذیرش کبک) به سفارت کانادا الزامی است.
اسکن صفحات پاسپورت جدید و نیز اسکن صفحات پاسپورت قبلی در صورت موجود بودن
یک قطعه عکس ۳/۵ در ۴/۵
تهیه مدارکی که نشان دهد تمکن مالی دارید، متقاضی پس از گرفتن پذیرش تحصیلی و ارائه درخواست برای اخذ ویزا باید به سفارت ثابت کند که از پس هزینه­ های تحصیل در دانشگاه و زندگی در کشور مدنظر برمی­آید.در واقع شما بایستی نشان دهید که پول کافی برای پرداخت شهریه، مخارج زندگی و هزینه های برگشت به کشور خود را دارید.
نامه سابقه کاری همراه با بیمه در راستای مدرک تحصیلی
تکمیل فرم درخواست ویزا
گواهی پایان دوره سه سال متوسطه (به همراه ترجمه رسمی)
گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)
گواهی پایان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (به همراه ترجمه)
نکته: داشتن سابقه‌ی کاری مرتبط با رشته‌ی تحصیلی تاثیر بسزایی بر تایید صلاحیت فرد برای اخذ ویزا دارد از ‌آنجاییکه نشان می‌دهد شخص عملا از علم خود استفاده کرده و از سطح سواد و تجربه‌ی کافی برخوردار است.

ارائه ی مدارک هویتی مثل شناسنامه
گواهی سلامت
ارائه‌ی رزومه به زبان انگلیسی
برنامه تحصیلی study plan

 

 

 

-----------------------------------------------------

و همچنین خواهید خواند:

کشور های عضو پیمان شنگن ،  ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟ ، انواع ویزای شینگن ،  ترجمه رسمی چیست و چرا ترجمه باید رسمی باشد، تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد ،ترجمه انگلیسی به فارسی متن کامل آهنگ عاشقانه فیلم تایتانیک با ترجمه فارسی از سلن دیون ، آیا پاسپورت برای ترجمه رسمی اسناد و مدارک الزامی است؟ ،دانلود فرم ترجمه رسمی شناسنامه برای ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی اسناد و مدارک ،ترجمه رسمی ، ترجمه فوری ، ترجمه شفاهی و همزمان ویزای تحصیلی چیست  و ...

 

تعداد بازدید از این صفحه : 1731 ساعت و تاریخ انتشار : 04 : 20 : 32 1398/7/1


آخرین مطالب مشابه

شما هم نظر بدهید


قوانین جدید ویزای شنگن

قوانین جدید ویزای شنگن

تاریخ انتشار : 03 : 00 : 54 1398/12/15
معرفی دانشگاه سن پابلو در اسپانیا

معرفی دانشگاه سن پابلو در اسپانیا

تاریخ انتشار : 02 : 49 : 04 1398/12/15
روش تایید شدن مدارک دانشگاهی برای دانشگاه های خارج از کشور

روش تایید شدن مدارک دانشگاهی برای دانشگاه های خارج از کشور

تاریخ انتشار : 06 : 28 : 11 1398/11/13
شینگن کدام کشور ها آسان تر است ؟

شینگن کدام کشور ها آسان تر است ؟

تاریخ انتشار : 06 : 16 : 49 1398/11/13
چه کشور هایی برای تحصیل کودکان مناسب تر هستند؟

چه کشور هایی برای تحصیل کودکان مناسب تر هستند؟

تاریخ انتشار : 06 : 06 : 21 1398/11/13
قوانین ترجمه رسمی گواهی فوت - ترجمه رسمی گواهی فوت

قوانین ترجمه رسمی گواهی فوت - ترجمه رسمی گواهی فوت

تاریخ انتشار : 02 : 51 : 37 1398/11/8
 شرایط تحصیل دامپزشکی در روسیه -ترجمه مدارک تحصیلی برای روسیه

شرایط تحصیل دامپزشکی در روسیه -ترجمه مدارک تحصیلی برای روسیه

تاریخ انتشار : 02 : 44 : 29 1398/11/8
نرخنامه ترجمه دادگستری - نرخنامه ترجمه رسمی

نرخنامه ترجمه دادگستری - نرخنامه ترجمه رسمی

تاریخ انتشار : 23 : 05 : 20 1398/11/7
مقررات کلی برای سفر به سوئیس - معرفی کشور سوئیس

مقررات کلی برای سفر به سوئیس - معرفی کشور سوئیس

تاریخ انتشار : 03 : 04 : 30 1398/11/3
بهترین شهر های آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

بهترین شهر های آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است ؟

تاریخ انتشار : 02 : 55 : 38 1398/11/3
اگر پاسپورتمان در سفر گم شد چه کاری انجام دهیم ؟

اگر پاسپورتمان در سفر گم شد چه کاری انجام دهیم ؟

تاریخ انتشار : 02 : 51 : 12 1398/11/3
ترجمه احکام قضایی

ترجمه احکام قضایی

تاریخ انتشار : 02 : 44 : 53 1398/11/3
چه جرائمی موجب  سوءپیشینه کیفری می شوند؟

چه جرائمی موجب  سوءپیشینه کیفری می شوند؟

تاریخ انتشار : 02 : 38 : 47 1398/11/3
دارالترجمه و دفتر ترجمه ناتی در تهران - ترجمه ناتی

دارالترجمه و دفتر ترجمه ناتی در تهران - ترجمه ناتی

تاریخ انتشار : 00 : 53 : 07 1398/10/30
مدارک لازم برای ویزای فرانسه | چک لیست مدارک ویزای شینگن فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه | چک لیست مدارک ویزای شینگن فرانسه

تاریخ انتشار : 00 : 35 : 55 1398/10/30
چرا پاسپورت برای ترجمه رسمی ضروری است؟-ترجمه رسمی پاسپورت

چرا پاسپورت برای ترجمه رسمی ضروری است؟-ترجمه رسمی پاسپورت

تاریخ انتشار : 09 : 19 : 18 1398/10/4
ترجمه رسمی و فوری مدارک تحصیلی ، مراحل ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

ترجمه رسمی و فوری مدارک تحصیلی ، مراحل ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

تاریخ انتشار : 09 : 12 : 55 1398/10/4
ترجمه ایتالیایی به فارسی و ترجمه فارسی به ایتالیایی

ترجمه ایتالیایی به فارسی و ترجمه فارسی به ایتالیایی

تاریخ انتشار : 09 : 20 : 47 1398/10/3
ترجمه شفاهی و همزمان - انواع ترجمه شفاهی و همزمان

ترجمه شفاهی و همزمان - انواع ترجمه شفاهی و همزمان

تاریخ انتشار : 04 : 01 : 34 1398/10/2
ترجمه مدارک تحصیلی برای سفارت آلمان -ترجمه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی

ترجمه مدارک تحصیلی برای سفارت آلمان -ترجمه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی

تاریخ انتشار : 03 : 16 : 43 1398/9/29
ترجمه رسمی فارسی به اسپانیایی ، ترجمه اسپانیایی به فارسی

ترجمه رسمی فارسی به اسپانیایی ، ترجمه اسپانیایی به فارسی

تاریخ انتشار : 05 : 55 : 41 1398/9/28
ترجمه رسمی ارزان -ترجمه ارزان مدارک تحصیلی - ترجمه ارزان فوری

ترجمه رسمی ارزان -ترجمه ارزان مدارک تحصیلی - ترجمه ارزان فوری

تاریخ انتشار : 06 : 41 : 49 1398/9/26
ترجمه ارزان دانشجویی - ترجمه ارزان مقاله دانشجویی -ترجمه دانشجویی ارزان

ترجمه ارزان دانشجویی - ترجمه ارزان مقاله دانشجویی -ترجمه دانشجویی ارزان

تاریخ انتشار : 06 : 45 : 30 1398/9/25
ترجمه فوری یک روزه -ترجمه فوری چیست وچه کاربردی دارد؟

ترجمه فوری یک روزه -ترجمه فوری چیست وچه کاربردی دارد؟

تاریخ انتشار : 03 : 46 : 07 1398/9/25
مدارک لازم برای ویزای کانادا ، چگونه ویزای کانادا اخذ کنیم

مدارک لازم برای ویزای کانادا ، چگونه ویزای کانادا اخذ کنیم

تاریخ انتشار : 03 : 12 : 04 1398/9/25