ترجمه رسمی ، دارالترجمه رسمی اساتید ، دفتر ترجمه رسمی شماره 690 تهران-دارالترجمه رسمی خیابان مطهری- 88811547 - 09121893699 88811547 - 09121893699

ترجمه رسمی ، دارالترجمه رسمی اساتید ، دفتر ترجمه رسمی شماره 690 تهران-دارالترجمه رسمی خیابان مطهری- 88811547 - 09121893699

شما اینجا هستید : تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

 تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد؟

هر ساله میلیون ها جوینده علم در سرتاسر دنیا برای ادامه دادن به تحصیل عازم کشورهای دیگر می شوند و این امر در کشور ما نیز همانند همه کشورها مرسوم  است و تعداد زیادی از جوانان ایرانی عازم کشورهای دیگر می‌شوند و یا درفکر انجام آن می باشند. اما در این ارتباط سوالات متعددی  به وجود می آید که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده های آنان را مشغول کرده است و قطع به یقین پاسخ درست و واضح به این سوالات می تواند تاثیر عمده ای در آینده این اشخاص داشته باشد. 

این سوالات که ذهن همه را به خود مشغول می کند چیست؟

   -  تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد و می تواند شروع چه مشکلاتی باشد ؟

    - آیا تحصیل در خارج از کشور ارزش هزینه های گزاف و سرسام آور آن را دارد؟

   -   آیا می توانیم فرزندانمان را تنها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بفرستیم؟

  -  از چه سن و چه مقطعی بهتر است برای این کار اقدام کنیم؟

    -  چه کشوری را برای ادمه تحصیل باید انتخاب کنیم؟

    - چه رشته تحصیلی و چه دانشگاهی را برای ادامه تحصیل در انتخاب نماییم؟

در این مقاله  این سوالات را ریز بینی می کنیم. نویسنده که خود فارغ التحصیل خارج از کشور بوده و سالها تجربه زندگی در خارج از کشور و مشاوره به علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور بوده است تلاش می کند با استفاده از تجارب خود و دیگر کارشناسان با تجربه در این زمینه، پاسخ به این سوالات مهم و پایه ای را در اختیار علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور قرار دهد. شاید اولین و مهمترین مساله راجع به تحصیل در خارج از کشور این باشد که :
تحصیل در خارج از کشور چه مزایا ی می تواند داشته باشد و چه مشکلاتی را می تواند به همراه داشته باشد؟

پاسخ به این سوال چندان ساده نیست چون جواب این سوال بستگی به عوامل متعددی از جمله ، وضعیت فرهنگی و اقتصادی دانشجو ، مشخصات علمی ، فرهنگی کشور مقصد ، سطح علمی دانشگاه مقصد ، و … دارد اما در این مقاله سعی داریم که به طور کلی مزایا و مشکلات این مساله را برای شما عرض نماییم تا هر فرد با مقایسه شرایط خود با آنها بتواند انتخاب آگاهانه تری در این رابطه داشته باشد .

    ۱۰ امتیاز تحصیل در خارج از کشور در دوره دبیرستان 

مزایای تحصیل در خارج از کشور:
۱ـ ورود بدون کنکور به دانشگاه

شاید به جرات یکی از مهمترین مزایای تحصیل در خارج از کشور این باشد که فرد بدون استرس کنکور میتواند وارد دانشگاه شود و از آن مهمتر در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شود. متاسفانه در حال حاظر ورود به دانشگاه در ایران برای همه ایرانیان فراهم نیست و سدی به نام کنکور مانع دستیابی همه علاقمندان به تحصیلات عالی برای ورود به دانشگاه و انتخاب رشته مورد علاقه خود میشود. حتی تعداد زیادی از افراد صرفا تلاش میکنند از این سد گذشته و وارد دانشگاه شوند و به خاطر ظرفیت محدود دانشگاهها و رشته های دانشگاهی نمیتوانند در رشته مورد علاقه خود که انتخاب اولشان میباشد درس بخوانند. برای عبور از این سد، علاقمندان مجبورند ماهها و یا شاید سالها خود را برای کنکور آماده کنند به امید اینکه بتوانند در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. اما بسیاری از دانشگاههای برتر دنیا احتیاجی به آزمون و کنکور ندارد و دانشجو با صرف علاقه و داشتن هزینه های مورد نظر میتواند در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شود. بنابراین دانشجو با یک انتخاب آگاهانه میتواند در رشته مورد علاقه خود و در یکی از دانشگاههای خوب بین المللی تحصیل کند و این مدرک میتواند او را در ادامه راه زندگی کمک شایانی نماید.

۲ـ آشنایی به یک زبان دیگر

در دنیای امروز آشنایی با یک زبان دیگر به خصوص اگر آن زبان ، یک زبان بین المللی مانند زبان انگلیسی باشد میتواند به افراد فرصت های بهتری در زمینه های شغلی فراهم نماید و تحصیل در خارج از کشور معمولا این فرصت را به دانشجویان میدهد که علاوه بر تحصیلات آکادمیک با یک زبان دیگر نیز آشنا شده و خود را برای بدست آوری شغل های بهتر آماده کند. در حال حاظر باتوجه کمبود بازار کار ، آشنایی با زبانهای دیگر بخصوص زبان های بین المللی ، شانس بیشتری برای افراد در زمینه های مختلف کاری فراهم می نماید.
۳ ـ شناخت بیشتر فرد از خود و بالارفتن اعتماد به نفس

زندگی به صورت فردی و دانشجویی در عین حال که مشکلات خاص خود را دارد ، به فرد کمک میکند که خود را بهتر بشناسد و این به اعتماد به نفس فرد در آینده کمک بیشتری میکند. فرد مجبور است به تنهایی بر مشکلات غلبه کند و این به افراد کمک میکند تا درک بهتری از زندگی و مشکلات پیرامون آن داشته باشد. و میشود گفت که فرد را در مقابل مشکلات مقاوم تر میسازد
۴ ـ آشنایی با فرهنگ های جدید

در طول تحصیل در خارج از کشور ، دانشجو علاوه بر اینکه میتواند با فرهنگ و تمدن کشور مقصد شناخت مناسبی پیدا کند می‌تواند باآشنایی با دانشجویان خارجی دیگر از کشور های دیگر از دیگر ملل و فرهنگ ها نیز شناخت مناسبی پیدا کند. شناخت فرهنگ های ملل دیگر در طول زمان تحصیل به فرد کمک میکند تا نگاه خویش را در مورد مسائل مختلف زندگی وسعت ببخشد. بعضی مواقع با تحصیل در خارج از کشور دوستانی از دیگر ملل نیز برای فرد بدست می آید که میتواند فرصت های مختلف بسیاری را برای فرد فراهم کند.

    ۴ دلیل برای آنکه باید فرزندتان را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستید 

۵ ـ فرصت های شغلی بیشتر

یکی از مزایای تحصیل در خارج از کشور ، افزایش فرصت های کاری در داخل و خارج از کشور است. با انتخاب صحیح رشته و دانشگاه در خارج از کشور ، آشنایی با یک زبان دیگر و بدست آوردن تجربه ای بین المللی ، همه و همه کمک میکند که برای فرد موقعیت های بیشتری را برای کار و زندگی پیدا کند و نتنها در کشور خود موقعیت خود را بهبود بخشد بلکه فرصت های کار بین المللی نیز برای خود فراهم میکند بنابراین در جهان امروز که با بحرانهای مختلف اقتصادی و … رو برو است ، این یکی از امتیازات ویژه تحصیل در خارج از کشور میباشد. فرد تحصیل کرده در یک دانشگاه خوب بین المللی ، آشنایی با یک زبان دیگر ، تجربه بین المللی داشتن، فرد را در مقایسه با دیگر افراد در زمینه های کاری در موقعیت بهتری قرار میدهد .

اما مشکلات تحصیل در خارج
۱ـ غربت

و به صورت کلی ایرانیان در مقایسه با مردم کشورهای دیگر بخصوص کشورهای اروپایی و آمریکایی ، افراد احساساتی تری هستند که غالبا وابستگی خانوادگی بیشتری نسبت به هم دارند.اولین مساله ای که برای هر دانشجوی ایرانی در خارج از کشور میتواند اتفاق می افتد احساس غربت در آن کشور است. البته میزان آن بستگی به نوع کشور ، وجود بستگان یا دوستان دانشجو در آن کشور ، میزان ایرانیان در آن کشور دارد اما به هر صورت ، این حس در افراد بخصوص در ابتدا ورود به هر کشور ایجاد میشود. دوری از خانواده و دوستان و آشنایان یکی از مواردی است باید هر فرد به آن توجه کند و خود را برای آن آماده نماید.

    آیا فرزند من برای حضور در یک مدرسه تابستانی مناسب است؟ 

۲ـ هزینه

تحصیل در خارج از کشور بجز تعداد محدودی از کشور ها و افرادی که به صورت بورس در خارج از کشور مشغول به تحصیل میشوند ، با هزینه های قابل توجهی همراه است و فرد و یا خانواده هر دانشجو قبل از هر چیز باید آن را مدنظر داشته باشد تا در ادامه راه دچار مشکل نگردد. اما در هر صورت در مقایسه با کشور خودمان ، هزینه تحصیل و هزینه زندگی مبلغ قابل توجهی میشود که حتما باید به این موضوع توجه کرد. بخصوص با توجه به نوسانات اقتصادی داخلی و بین المللی در دوره های اخیر ، این امر بیش از پیش تاثیر گذار شده است.
نتیجه گیری :

تحصیل در خارج از کشور و اقامت تحصیلی دارای مزایای و مشکلات مختلفی میباشد که هر فرد میبایست قبل از انتخاب این مسیر بدقت موارد لازم را برسی نماید. گاهی این انتخاب میتواند زندگی فرد را به کلی دگرگون کرده و فرد را در موقعیتی بسیار فراتر از آنچه بود قرار دهد و یا با یک انتخاب غیر منطقی و بدون شناخت کامل ، زندگی فرد را دچار مشکلات عدیده ای نماید.
به صورت کلی نمیتوان تحصیل در خارج از کشور را به همه پیشنهاد داد. شرایط و موقعیت های هر فرد متفاوت میباشد و چه بسا این انتخاب برای فرد ، او را دچار مشکلات بسیاری کند که فرد در ادامه راه دچار مشکلات بیشتری گردد.
بنابراین هر فرد میبایست موارد مختلفی از جمله شرایط خود، شرایط کشور مقصد را بدقت بررسی نماید و حتما در این راه از تجربه افراد آگاه و دلسوزی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند و یا در کشور مقصد در حال تحصیل هستند کمک بگیرند تا بتوانند انتخاب آگاهانه تری در این رابطه داشته باشند.

 

 

-----------------------------------------------------------------

و همچنین خواهید خواند:

ترجمه رسمی چیست و چرا ترجمه باید رسمی باشد، تحصیل در خارج از کشور چه مزایا و معایبی دارد ،ترجمه انگلیسی به فارسی متن کامل آهنگ عاشقانه فیلم تایتانیک با ترجمه فارسی از سلن دیون ، آیا پاسپورت برای ترجمه رسمی اسناد و مدارک الزامی است؟ ،دانلود فرم ترجمه رسمی شناسنامه برای ترجمه رسمی ، ترجمه رسمی اسناد و مدارک ،

ترجمه رسمی ، ترجمه فوری ، ترجمه شفاهی و همزمان

 

 

تعداد بازدید از این صفحه : 1561 ساعت و تاریخ انتشار : 12 : 03 : 01 1398/4/1


آخرین مطالب مشابه

شما هم نظر بدهید


ترجمه رسمی عربی به فارسی ،ترجمه رسمی فارسی به عربی

ترجمه رسمی عربی به فارسی ،ترجمه رسمی فارسی به عربی

تاریخ انتشار : 14 : 34 : 05 1398/8/22
ترجمه مقاله‌های دانشجویی و تخصصی به انگلیسی

ترجمه مقاله‌های دانشجویی و تخصصی به انگلیسی

تاریخ انتشار : 11 : 25 : 51 1398/8/20
ترجمه فارسی به انگلیسی ، ترجمه انگلیسی به فارسی

ترجمه فارسی به انگلیسی ، ترجمه انگلیسی به فارسی

تاریخ انتشار : 11 : 19 : 48 1398/8/20
ترجمه رسمی مدارک ، ترجمه رسمی اسناد

ترجمه رسمی مدارک ، ترجمه رسمی اسناد

تاریخ انتشار : 10 : 45 : 15 1398/8/20
ترجمه فوری _ ترجمه فوری در کمترین زمان

ترجمه فوری _ ترجمه فوری در کمترین زمان

تاریخ انتشار : 18 : 50 : 34 1398/8/14
آشنایی با ترجمه و شغل مترجمی

آشنایی با ترجمه و شغل مترجمی

تاریخ انتشار : 16 : 34 : 48 1398/8/12
دارالترجمه رسمی زبان  انگلیسی 

دارالترجمه رسمی زبان  انگلیسی 

تاریخ انتشار : 11 : 09 : 19 1398/8/12
 خدمات ترجمه مقاله برای تهیه پروپوزال و نگارش پایان نامه

خدمات ترجمه مقاله برای تهیه پروپوزال و نگارش پایان نامه

تاریخ انتشار : 12 : 41 : 16 1398/8/9
ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی ، ترجمه رسمی مقالات

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی ، ترجمه رسمی مقالات

تاریخ انتشار : 12 : 34 : 21 1398/8/9
ترجمه ارزان

ترجمه ارزان

تاریخ انتشار : 15 : 25 : 13 1398/7/29
فرایند اخذ تاییدیه وزارت علوم و وزارت بهداشت جهت ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

فرایند اخذ تاییدیه وزارت علوم و وزارت بهداشت جهت ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

تاریخ انتشار : 16 : 33 : 13 1398/7/7
ترجمه با مهر ناتی چیست؟

ترجمه با مهر ناتی چیست؟

تاریخ انتشار : 16 : 08 : 12 1398/7/7
ترجمه رسمی مدارک

ترجمه رسمی مدارک

تاریخ انتشار : 13 : 34 : 05 1398/7/6
نرخنامه رسمی ترجمه رسمی

نرخنامه رسمی ترجمه رسمی

تاریخ انتشار : 12 : 22 : 56 1398/7/6
مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

تاریخ انتشار : 18 : 17 : 53 1398/7/3
مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

تاریخ انتشار : 18 : 03 : 48 1398/7/3
ترجمه رسمی چه کاربردی دارد؟دارالترجمه یا دفتر ترجمه رسمی کجاست؟

ترجمه رسمی چه کاربردی دارد؟دارالترجمه یا دفتر ترجمه رسمی کجاست؟

تاریخ انتشار : 18 : 24 : 44 1398/7/2
 کشورهای عضو پیمان شنگن

کشورهای عضو پیمان شنگن

تاریخ انتشار : 18 : 01 : 50 1398/7/2
انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

انواع ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز

تاریخ انتشار : 17 : 44 : 42 1398/7/2
ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟

ویزای شینگن چیست ؟چطور ویزای شینگن بگیریم؟

تاریخ انتشار : 17 : 35 : 03 1398/7/2
منظور از ترجمه رسمی چیست؟

منظور از ترجمه رسمی چیست؟

تاریخ انتشار : 20 : 49 : 16 1398/7/1
 ویزای تحصیلی چیست؟

 ویزای تحصیلی چیست؟

تاریخ انتشار : 11 : 50 : 32 1398/7/1
ترجمه رسمی اسناد مربوط به احوال شخصیه

ترجمه رسمی اسناد مربوط به احوال شخصیه

تاریخ انتشار : 18 : 19 : 52 1398/6/20
قانون ترجمه رسمی گواهی های آموزشی

قانون ترجمه رسمی گواهی های آموزشی

تاریخ انتشار : 18 : 05 : 11 1398/6/20
ترجمه رسمی و قانون ترجمه  اسناد مربوط به شرکت ها

ترجمه رسمی و قانون ترجمه  اسناد مربوط به شرکت ها

تاریخ انتشار : 17 : 55 : 21 1398/6/20